PORTUGAL POSLIJE PREOKRETA SAVLADAO ČEŠKU U DRUGOM MEČU F GRUPE Konseisao pogodio u nadoknadi

Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je Češku, 2:1 i to poslije preokreta kada je Konseisao pogodio u nadoknadi vremena

Bila je ovo utakmica u kojoj su viđena tri pogotka, uz jedan poništen Portugalcima u samom finišu, dok je viđeno još nekoliko šansi pogotovo pred češkim golom.

Odlično loše gledali smo prvo poluvrijeme meča koji je odigran na stadionu u Lajpciju. Iz ovog perioda valja izdvojiti svega dva zanimljiva detalja. Prvi se desio u 32. minuti kada je kapiten Portugala Kristijano Ronalndo bio u prilici, ali je dobro reagovao golmana Češke. Isti igrač je u samom kraju prvog dijela ponovo bio na sceni, a tada nije uspio da zatre drugu mrežu.

Mnogo bolje se igralo u nastavku ovog okršaja. Portugalci su više napadali i mogli su 56. minuta da dođu do pogotka poslije „slobodnjaka“ kojeg je izveo Ronaldo koji tada nije imao sreće. Kada se činilo da će uslijediti njihov još veći pritisak, Česi su iz prvog udarca došli do gola kojeg je u 62. minuti dao Provod za prednost od 0:1. Njihova radost trajala je samo sedam minuta kada su Portugalci na srećan način došli do izjednačenja. Igrao je 69. minut kada je Mendes šutirao glavom, golman Stanec je kratko odbio loptu koja je pogodila u noge njegovog igrača Hranaca i završila u mreži, 1:1. Portugal je zaprijetio u 78. minuti preko Vitinja čiji je šut odbranio Stanec poslavši loptu u korner. Tri minuta smo kasnije zabilježili situaciju na drugoj strani kada je kapiten Češke Suoček pucao pored gola. I onda u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Neto je obavio sjajan posao na lijevoj strani, a Konesisao je matirao golmana za veliku pobjedu na startu Evropskog prvenstva, 2:1.