SLOGA PALA U MOSTARU: Dobojlijama ne ide protiv mostarskih ekipa

Fudbaleri Veleža savladali su Slogu na svom terenu rezultatom 1:0 u drugoj utakmici 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ovo je ujedno i šest poraza u nizu za ekipu iz Doboje, dok je ekipa iz Mostara širom Evrope.

U uvodnih nekoliko minuta utakmice zanimljivije su bile na tribinama nego na terenu, s obzirom da je ovaj meč pratio i novi selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez. Prvu pravu priliku na terenu imala je ekipa Veleža u 15. minuti, Guliašvili je solidno pucao, ali golman Slog Šćekić nije imao većih problema da zaustavi ovaj udarac.

Nastupio je mirniji period igre bez nekih većih uzbuđenja, a onda u 29. minuti domaća ekipa dolazi do vođstva. Guliašvili je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila jednog fudbalera u živom zidu i tako prevarila Šćekića, koji je ostao na krivoj nozi, rezultat je bio 1:0. Najbolju šansu na drugoj strani imao je Grabež u 37. minuti, nakon dobrog centaršuta Kvesića, Grabež je glavom šutirao ispod pet metara, ali njegov prečke vadi golman Hadžikić.

U nastavku već u 47. minuti ekipa Veleža je imala priliku da postigne još jedan pogodak. Šturm je izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara, gađao je dalji ugao ali je lopta otišla preko gola. Sloga je prijetila preko Veselinovića koji je pogodio mrežu Veleža, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Golman Sloge Šćekić upisao je u 60. minuti još jednu dobru odbranu, zaustavio udarac Mlinarića, nije bilo promjene rezultata. Kiša koja je počela padati početkom drugog poluvremena, u nastavku je samo pojačavala što je dodatno usporila igru. Sloga je imala dobru šansu da se izjednači u 87. minuta nakon kornera, ali se stativa ispriječila. Do kraja meča nismo vidjeli ni jednu konkretnu situaciju tako da je meč završen minimalnom pobjedom Veleže 1:0.

IZVOR: Tiket.ba